Bugün - 26 Nisan 2019 Cuma
Afyon 23°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

“Sandık namustur, sandıklarımıza sahip çıkacağız”

AK Parti Merkez ilçe Başkanlığı sandık kurulu, asıl, yedek ve müşahitler için eğitim toplantısı düzenledi.

siyaset Haberi - 29 Mart 2019 Cuma - 16:23
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Toplantıya katılan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptığı konuşmada 31 Mart seçimlerinin önemine değinerek “Bayram namazı gibi seçimlerin kazası yok” dedi.

Türkiye’de bir oyla çok şey değişecektir

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Halkımız istikbale ve istikrara önem veriyor. Bu yüzden de AK Parti’yi tercih ediyor. hükümetlerimize her seçimde sahip çıkan halkımız tarihi önem taşıyan bu seçim için yine gerekeni yapacaktır. Bu noktada vatandaşımız oy kullanırken sandık görevlilerimizin büyük sorumlulukları vardır. Unutulmamalıdır ki demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Bunun için her daim söylediğimiz gibi sandık namustur. Biz sandıklarımıza sahip çıkacağız. Sandıklara sahip çıkamayanlar seçimi kaybetmiştir. Bir oy çok önemlidir. Türkiye’de bir oyla çok şey değişecektir. Bu nedenle oylara da sandığa da sahip çıkacağız. 31 Mart’ta sandıklarımızın Recep Tayyip Erdoğan’ları sizlersiniz” dedi.

“Bayram namazı gibi seçimlerin kazası yok”

“Tüm bu çalışmaların hasadını İnşallah Pazar günü toplayacağız” diyen Sezen, “Hasat zamanında sizlerin sandıklara ve oylara sahip çıkması çok önemli. Bayram namazı gibi seçimlerinde kazası yok. Sizler her zaman seçimin kurmay ekibisiniz. Aranızda SAS (Sonuç alım sistemi) görevlisi arkadaşlar var. Seçim günü görev yerlerini terk etmeyiniz. Siz değerli sandık kurulu üyelerimize de SAS’tan arayan arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı rica ediyoruz. Sizlere dağıtılan pusulalardaki sonuçları SAS görevlisi arkadaşlarımıza bildirmenizi rica ediyoruz. Seçim sonuç alım sistemi görevlileri Cumhurbaşkanımız için çok önemlidir. Şimdiden zaferimiz başta ülkemize, şehrimize, ilçelerimize ve beldelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

“Bu salon Afyonkarahisar’ın onuru şerefi olacaktır”

Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında, “Seçimlerin gerçek kahramanı sandık görevlileri olarak sizlersiniz. Bugün 31 Mart seçimlerinin artık son iki günü Cumartesi saat 17’ye kadar resmi propaganda süresi. Ondan sonra da inşallah son gece bütün her şeyi gözden geçirip son kontrolleri yapmak ve Pazar sabah namazından önce imsak vakti ile birlikte cephelere koşmak, en öne en ön safa sandığın başına koşmak… Hani Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ya sandık namustur onu çiğnetmeyiz dediği husus işte siyasetin ve milli iradenin namusu da sandıklara sahip çıkmak. Onu da siz yapacaksınız bu salon yapacak, bu salon Afyonkarahisar’ın onuru ve şerefi olacak inşallah” ifadelerine yer verdi.

“Bu salondaki herkes 5 kişiyi ikna etse 4 bin oy kazanırız”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ise 3 aydır 31 Mart seçimlerine hazırlandıklarını kaydederek şöyle konuştu: “Sayın Bakanımız çalışıyor, teşkilatlarımız, il yönetimimiz, milletvekillerimiz tamamımız çalışıyor. Bu noktada en son görev de sizlere düşüyor. 31 Mart günü oylarımıza sahip çıkmak, zayi olmalarını engellememiz gerekiyor. Birçok arkadaşımız da daha önce birden fazla sandıkta oturmuş tecrübeli arkadaşlarımız. İnşallah bu noktada üzerimize düşeni layıkıyla yerine getireceğiz. Seçime kadar da çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah sizden isteğim bütün arkadaşlarımız beşer kişiyi ikna etsin. Burada bin 200’e yakın sandık kurulu görevlimiz var. Herkes beş kişiyi ikna etse rahat 3-4 bin daha oy kazandırabiliriz.”

“Oy pusulalarını hassasiyetle inceleyin”

Belediye başkan adayı Mehmet Zeybek de bir konuşma yaptı. Zeybek, “Seçim hem sandıkta kazanılıyor, hem de sandıkta kaybediliyor. Onun için sizin göreviniz çok çok önemli. Sandıklar her şeyden fazla önemlidir. Bu yüzden sizlerin sorumluluğu çok önemlidir. Kötü niyetli insanlar parmağıyla oy pusulasının üzerinde işine gelmediği partinin üzerine parmağını basar ve geçersiz olduğunu söyler. Bunları hassasiyetle inceleyip öyle değerlendirelim. 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımıza diz çöktüremeyenler anlaşılıyor ki gerekli dersleri almamışlar. Bunun için 24 Haziran’da var güçleri ile çalıştılar. Sıra şimdi 31 Mart seçimlerinde. Ancak bu millet Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldı. 31 Mart’ta da aynı hesaplar içindeler. Akıl almaz oyunlar, tezgahlar içindeler ancak bu oyunu bozacak olan da sizlersiniz. 31 Mart gerçekten sıradan bir yerel seçim değil. Bunun bilincindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız her konuşmasında bu ülkenin bir beka sorunu var diyorsa bunu yabana atamayız. Ülkemizin geleceği, istikbali, istiklali için mutlaka eşimizi dostumuzu yanımıza alıp Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermek zorundayız” dedi.

“Sizler Okçu tepesinde birer okçusunuz”

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında, “Sizler artık yarın birer nefer gibi 31 Mart sabahı başlayıp akşam sandıklar kapanıp son tutanak alınıncaya kadar sandıklarda bulunacaksınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi seçim sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir. Onun için seçim sandığını bir namus gibi korumamız gerekiyor. Sizler birer namus gibi o sandığa sahip çıkmanız gerekiyor.  Bunu yapacağınıza inanıyoruz. Geçerli geçersiz oylara dikkat etmemiz gerekiyor. Hani Peygamber Efendimiz zamanında okçu tepesi vardı ya; Şu anda siz okçu tepesinde birer okçusunuz. O tepeyi terk etmeyeceksiniz. Son tutanağı alıncaya kadar terk etmeyeceksiniz. Tek tek sandıkları kontrol edeceksiniz. Bir oy deyip geçmeyin. O bir oy mazlum milletlerin bize ettiği duaların karşılığıdır” ifadelerine yer verdi.

“Bu toplantıyı çok önemsiyorum”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Sevgili kardeşlerim sandık çok önemli. Ben bu toplantıyı diğer toplantılara nazaran çok önemsiyorum. Çünkü sizlerin gerçekten çok önemli birer vazifesi var. Az önce milletvekilimiz söyledi. Sizin vazifeniz Uhud’da okçu tepesindeki okçuların vazifesi gibi. Dolayısıyla siz sandıktan ayrılırsanız seçimi kaybederiz. Dolayısıyla sandık özellikle çok önemlidir. Seçim sandıkta kazanılır. Seçimi kazanacak olanlar sizlersiniz. Rabbim bu Cuma gecesi hürmetine rabbim cenneti ile mükafatlandırsın. Bu seçimler basit bir seçim değil. Hakikaten bu seçim başka bir seçim. Çünkü bu seçimle Amerika, Yeni Zelanda, Avrupa ilgileniyor. Türkiye düşmanları Cumhurbaşkanımızın kaybetmesi için dört gözle bekliyorlar” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Hakan Ayçiçek sandık görevlilerine eğitim verdi>>>Haber merkezi

 

 

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler: AK, Parti, Merkez, ilçe, Başkanlığı, sandık, kurulu, asıl, yedek, müşahitler, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer siyaset Haberleri
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”

“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik
Başkan Zeybek görevi dualarla devir aldı
KAMUOYUNA AÇIKLAMA
“Yerel seçim sonuçları 7 Haziran seçimleri gibi oldu”
Diğer Başlıklar

BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Ele Ele Gönül Birliği İle Afyon’a hizmet edeceğiz
Osman Atilla dualarla anıldı
Mermer Sektörüne İndirimli Kargo İmkânı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
10°°C - 23°°C
Cumartesi
9°°C - 21°°C
Pazar
9°°C - 21°°C
Pazartesi
11°°C - 22°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:2706:0013:0316:4719:5321:18

26 Nisan 2019 Cuma
Tarihte Bugün
2006 - Arıların oğul verme zamanı. İpek böceğinin canlanması.
1986 - Çernobil Nükleer Santral kazası.
Günün Sözü
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.
(Hz. Muhammed)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(26 Online) 0,25ms