Bugün - 26 Nisan 2019 Cuma
Afyon 23°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

ATSO, Çoban Onuruna Veda Yemeği Düzenledi

ATSO, 31 Mart 2019 tarihinde görev süresi dolacak olan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna veda yemeği düzenledi.

Gündem Haberi - 21 Mart 2019 Perşembe - 13:20
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Programın açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile 10 yıldır birlikte çalıştıklarını belirtti.

“10 yıldır birlikte çalıştık”

Serteser, “Çok değerli Belediye Başkanımız için bir araya geldik. Kendisi bizim için çok şey ifade ediyor. 2009’un Şubat ayının sonunda ben ATSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildim. 2009’un Mart ayının sonunda da değerli Belediye Başkanım, Belediye Başkanı olarak seçildi. 10 yıldır birlikte görev yaptık. Kalkınma Ajansları ilk defa bu dönemde kuruldu, kuruluşundan beri Yönetim Kurulu Üyesiyiz. AFJET’te birlikte Yönetim Kurulu üyeliği yaptık. 2015’ten beri Afyon Eğitim Vakfı’nda aynı yönetimde birlikte çalıştık. Yine çalışmaya devam edeceğiz. Afyon Eğitim Vakfı’nda önemli hizmetler yaptık. Belediye Başkanımız ile birlikte çalışmasak bu denli önemli hizmetler yapamazdık. 10 yıldır Afyon’un, işadamlarımızın her sorununda veya çözüm önerisinde hep bir araya geldik. Sayın Valimiz, bizim birlikte çalıştığımız çok kıymetli 5’inci Valimiz. 2009’dan bu yana Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte çalışıyoruz. Birçok bürokrat ile çalıştık. Ama hiçbir zaman birbirimizi kırmadık” dedi. 

“Afyon’a barışı ve tevazuyu getirdi”

Çoban’ın Afyonkarahisar’da uyumlu çalışma anlayışını yerleştirdiğini vurgulayan Serteser, “Bana Burhanettin Bey’i sordukları zaman ‘Sayın Belediye Başkanımız, Afyonkarahisar’a barışı ve tevazuyu getirdi’ diyorum. Daha önce siyasilerimizle, bürokratlarımızla problemler olabiliyordu. 10 yıldır uyum içerisinde çalıştık. Ben düşünüyorum ki Afyonkarahisar’ın bu gelişmesinde bu uyumun etkisi çok fazlaydı. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

Sayın Bakanımız’ın da hizmetleri çok fazla. Sayın Bakanımız Türkiye’ye çok büyük hizmetler yaparken, en büyük hizmeti de Afyonkarahisar’a yaptı. Sayın Bakanımız, tüm Türkiye’ye diktiği ağacın yüzde iki buçuğunu Afyonkarahisar’a dikmiş. Sayın Bakanımız’ın adına 65 bin metrekarelik çok güzel bir park yapıldı. Burhanettin Çoban, giderken dahi çok güzel bir eser bırakıyor. Afyonkarahisar ve Türkiye için Sayın Bakanımız nasıl bir şanssa Belediye Başkanımız da son 10 yıldır yaptığı icraatlarla ve getirdiği tevazu ile gerçek bir şanstı. Kendisi, Cumhuriyet tarihimiz boyunca iki kere üst üste seçilen tek Belediye Başkanı. Hizmetlere bakınca, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Afyonkarahisar’a en büyük hizmetleri yapan Belediye Başkanı da yine Burhanettin Çoban’dır diye düşünüyorum. Afyon’da her kuruma hizmet etti. Her noktada emeği ve hakkı çok fazladır. Kendisine Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası adına da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Başkan çoban, her zaman yanımızda oldu”

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ise Belediye Başkanı Çoban’ın iş insanları ve sanayicilerin her zaman yanında olduğuna dikkat çekti. Merdivenci, “Hüsnü Başkanımız’la seçildiğimiz 10 yıldır çok değerli Belediye Başkanımız ile birlikte Afyonumuz için görev yapma onuruna sahip oldum. Belediye Başkanımız ile her zaman uyum içinde çalıştık. Ne zaman bir derdimiz, sıkıntımız olsa yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Böyle çalışkan bir Başkanımız’ın bundan sonra da değerli çalışmalar yapacağına inanıyorum. 10 yıl önce aday olduğunda bizlerle bir araya gelmiş ve projelerinden bahsetmişti. Geriye dönüp baktığımızda bu projelerin tamamını hayata geçirdiğini, fazlasını da yaptığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Eroğlu’ndan ATSO’ya Teşekkür

60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı. 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da konuşmasında bu yemeği düzenleyen ATSO’ya ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Çoban’a teşekkür etti. Eroğlu, “Ben Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı kutluyorum. Gerçekten bir vefa örneği gösterdiler. Bu bir veda yemeği değil vefa yemeğidir. Bu vefayı göstermelerinden dolayı ATSO Meclis Başkanımız’a ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanımız’a teşekkür ediyorum. Vefanın İstanbul’da bir semt olmadığını gösterdiniz. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban, 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptı. Aslında vazifesi bitmedi. Yeni bir vazife veriliyor. İl Genel Meclisi üyesi olacak. Afyonkarahisar takdir ederse, Allah nasip ederse Afyon’un tamamından sorumlu olacak” dedi.

“Uyumla birlikte Afyon kazandı”

Eroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:“Burhanettin Çoban, vizyon sahibi, tuttuğunu koparan bir kişidir. Bununla birlikte gerçekten bir uyum hayata geçti. Afyon bugün çağını aşarak çok büyük yatırımlara sahip olmuşsa bunda uyumun çok büyük rolü var. Burhanettin Çoban zamanında bütün Bakanlıklar ile, bütün kurumlarla çok ciddi bir uyum yakalandı. Bundan Afyon kazandı, sanayicimiz ve işadamlarımız kazandı. Kendisini yürekten kutluyorum. Kendisini örnek bir Belediye Başkanı olarak görüyorum. Burhanettin Çoban, 2009’da aday olduğunda bir Belediye’nin üstesinden gelemeyeceği büyüklükte projeler hazırlayıp açıkladı. Bu projelerin hepsini, hatta 3-4 katını yaptı.”

Kavga Edilen Şehre Yatırım Gelmez

Programın son konuşmasını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban gerçekleştirdi. Çoban, “2009 yılında Allah nasip etti, Belediye Başkanı oldum. İlk seçildiğimde şunu söyledim: Bu şehrin bir uyum sorunu var. Şehrimiz, genelde iktidar partisinden bir Belediye Başkanı seçmiş. Seçilen Belediye Başkanları, kendi siyasi partisi ile, kendi milletvekili ile, kendi teşkilatı ile, hatta o şehirde bulunmaz bir nimet olan Bakanı ile kavga etmiş. Ben 10 yıl Belediye Meclis üyeliği yaptım. İlin Valisi ile, Odaları ile, sivil toplum kuruluşları ile kavga etmiş Belediye Başkanları oldu. Böyle bir ilde bir sanayici, bir yatırımcı yatırım yapar mı? Bu mümkün değildir” dedi.

“Şehrimizi, ülkemizi seviyoruz”

Kurumlar arası diyalog ve işbirliği ile Afyonkarahisar’a ÇİMSA ve Atakey firmalarının yatırımının çekildiğini, AFJET’in altyapısının tamamının yenilendiğini, Spor Kompleksi’nin Afyonkarahisar’a kazandırıldığını hatırlatan Çoban, görev süresi boyunca kimseye ayrımcılık yapmadığını belirtti. Çoban, 10 yıl boyunca “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” atasözünden hareketle olumlu bir yaklaşımı benimsediğini, bunun da somut sonuçlarını aldıklarını kaydetti. Çoban, konuşmasını “Biz yine buradayız. Şehrimizi, ülkemizi seviyoruz. 31 Mart’ta da kazanan Afyonkarahisar ve ülkemiz olsun” sözleri ile bitirdi.

ATSO’dan teşekkür plaketi

Program, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a 10 yıllık çalışmaları dolayısıyla teşekkür plaketi ve hediye takdimi ile devam etti. Programın sonunda toplu fotoğraf çekildi>>>Haber merkezi

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:ATSO, 31, Mart, 2019, tarihinde, görev, süresi, dolacak, olan, Afyonkarahisar, B,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
İlimize Marka Değeri Katmaya Çalışıyoruz
AFCEPDER kuruldu
Hayvan Pazar açıldı

Hayvan Pazar açıldı
PTT Her yerde
Emniyet Teşkilatı'ndan Vali Mustafa Tutulmaz’a Ziyaret
Sarı ışıkta durdu vurdum
ATSO, Çoban Onuruna Veda Yemeği Düzenledi
Diğer Başlıklar

BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Ele Ele Gönül Birliği İle Afyon’a hizmet edeceğiz
Osman Atilla dualarla anıldı
Mermer Sektörüne İndirimli Kargo İmkânı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
10°°C - 23°°C
Cumartesi
9°°C - 21°°C
Pazar
9°°C - 21°°C
Pazartesi
11°°C - 22°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:2706:0013:0316:4719:5321:18

26 Nisan 2019 Cuma
Tarihte Bugün
2006 - Arıların oğul verme zamanı. İpek böceğinin canlanması.
1986 - Çernobil Nükleer Santral kazası.
Günün Sözü
Evlat kokusu, cennet kokusudur.
(Hz. Muhammed)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(25 Online) 0,05ms