Bugün - 16 Eylül 2019 Pazartesi
Afyon 24°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

BAŞKAN KARGIN AFYON’DA BİR İLKE İMZA ATTI

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın tarafından düzenlenen “57. ALAYA VEFA YÜRÜYܪܔ ne binlerce vatandaş katıldı. Emirdağ Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar, Emirdağ Şehitler Anıtı’na kadar ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle yürüyerek Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümünü coşkuyla kutladılar.

Belediyeler Haberi - 20 Mart 2019 Çarşamba - 14:30
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Afyonkarahisar’da bir ilke imza atan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü etkinliklerinde düzenlediği “57. ALAYA VEFA YÜRÜYÜŞÜ”'ne binlerce vatandaş katıldı.  Emirdağ’da düzenlenen etkinliğe MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Emirdağ MHP İlçe Başkanı Abdil Demiral, belediye başkanları ve belediye başkan adayları, STK Temsilcileri, şehit yakını ve gaziler ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

YÜRÜYÜŞE BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

Emirdağ Cumhuriyet Meydanında toplanan binlerce vatandaş kortej eşliğinde Emirdağ Şehitler Anıtı’na kadar yürüdüler. Atlı birliğinin öncülük yaptığı yürüyüşte, mehteran takımı, fener alayı ve binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle sloganlar atarak coşkulu bir şekilde yürüyüş gerçekleştirdiler. Emirdağ caddelerinde yürüyen vatandaşlara Emirdağ halkı da balkonlardan Türk bayraklarını sallayarak destek oldular. Emirdağ Şehitler Anıtı’nda düzenlenen anma programı mehteran takımın gösterisiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda şehitlerimiz için Kuranı Kerim ve dualar okundu.

 

KOCACAN, “HEDEF KIZILELMA”

Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü etkinliliğinde konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Tarihimizde bugünün anlam ve önemi çok büyüktür. Biliriz ki asırlardır İslam ülküsü adına binlerce şehit verdik. İstiklal ve istikbalimiz için en önemli olanı Çanakkale'ydi.  250 bin üzerinde şehit verdik. Yetmedi asırlardır üstümüzde oynanan oyunlara göğüs gerdik. Yeter ki ülke adına, devlet adına, millet adına, İslam adına ayakta kalalım dedik. Biz dedikçe üstümüze geldiler ancak yılmadık, usanmadık her türlü oyunu çok şükür Milliyetçi Hareket Partisi ve İslam ülküsü adına hepsinin üstünden geldik. Nice zaferler edindik. Atlarımızın nal sesleri bittiyse ayak seslerimiz bitmedi. İslam ülküsü adına hiçbir zaman sesimizi kısmadık.  Ancak gitmedik, örselemedik, ötelemedik, geride durmadık. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yine de elimizi taşın altına koyduk, gövdemizi koyduk. Yeter mi dedik yetmedik. Gelecek nesillerimize daha nice günler sağlam adına bizde görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık.  İşte şimdi kürsüden haykırıyoruz, diyoruz ki İslam adına ve Türklük adına geri durmayacağız. İleri gideceğiz hedef bellidir nedir Kızılelma’dır diyoruz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

 

KARGIN, “ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ”

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, “Allah'ın izniyle inşallah sizlere yakışır bir şekilde memlekete bir çivi çakmayı çalıştık. Çanakkale Şehitler Anıtı’nın 6/1 oranında küçültülmüşünü hayırseverlerimizin destek ve katkılarıyla ilçemize kazandırdık. Allah razı olsun ki 3 bine yakın kişi ile bugün Çanakkale programını sizlerle birlikte idrak ettik. Ben buradan değeri hiçbir şeyde ölçülemeyecek bizim için vuslata ulaşmış ve kesinlikle ölmemiş olan ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ diyen bizler Allah için, vatan için, bayrak için canlarını vermiş olan şehitlerimize bir nebze olsun 18 Mart dolayısıyla onların ruhlarına bir Fatiha göndererek katkıda bulunmuşsak kendimizi bahtiyar sayarız. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

 

TAYTAK, “ÇANAKKALE ZAFERİ TARİHTE EŞİNE RASTLANMAYAN ÇOK BÜYÜK BİR DESTANDIR”

Böyle bir anlamlı etkinliği düzenleyen Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Çanakkale Deniz Zaferinin önemine değindi. Taytak, “Vatan uğruna şehit olup, geri dönmeyi akıllarından bile geçirmeyen ‘57.ALAY’A VEFA YÜRÜYÜŞÜ’nü organize ederek, bu kutsal vatanı bize canı pahasına emanet eden ecdadımızı anmamızı sağlayan Emirdağ Belediyesine ve Belediye Başkanımız Sayın Uğur Serdar Kargın’a teşekkür ediyorum.104.yıldönümüne şahitlik ettiğimiz Çanakkale Zaferi, tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin, vatan sevgisinin şahadetle imtihan olduğu, tarihte eşine rastlanmayan çok büyük bir destanıdır. Yaklaşık 850 yıl süren fetihler ile, 3 kıta 7 denizde hükümran olan atalarımızın yıllar süren bir çekilmenin ardından, başladıkları topraklar olan Anadolu’yu savunma ve vatan ilan etme savaşıdır. Malazgirt’le başlayan, İstanbul’un Fethi ile perçinlenen, Anadolu’yu vatan kılma mücadelemizin 7 düvele, emperyalizme, Türk düşmanlarına,  haçlı torunlarına bir tokat gibi mührümüzü vurduğumuz tarihimizin en önemli zaferlerinden birisidir. Düşmanlarımızın hiçbir zaman unutamadığı ve intikamını almak için her daim plan yaptığı bir zaferdir Çanakkale. Çanakkale yalnızca bir askeri başarı değil, izzeti nefsi ve haysiyetiyle oynanmak istenen büyük Türk Milleti’nin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş anıtıdır” dedi.

 

TAYTAK, “TÜRKİYENİN BEKA SORUNU HİÇBİR ZAMAN GEÇMEMİŞTİR”

“Çanakkale savaşı bitmemiştir, haçlı artıklarının torunlarının planları bitmemiştir” diyen Taytak, “Aziz milletimizin varlığına yönelmiş, sabır sınırlarımızı zorlayan tehditler hiçbir zaman bitmeyecektir. Güneydoğu sınırlarımızda terör örgütlerine, kasa kasa silah indirenlerin olduğu, sözde Kürdistan’da kazanacağız, batıda AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz diyenlerin olduğu, 15 Temmuz’da Türk askeri kılığına girmiş FETÖ’cü şerefsizlerin meclisimizi bombaladığı ve 250 canımızı aldığı bir ortamda, PKK’nın siyasi ayağı HDP’nin hamisi CHP’nin genel başkanının YPG bize mi saldıracak dediği bir zamanda, HDP’ye kürt siyasi hareketinin temsilcisi diyen, FETÖ’nün prensesi, başlı başına bir milli güvenlik sorunu olan zillet ittifakının mahrem ablası Meral Akşener’in olduğu bir ortamda beka sorunu yoktur demek, bu ihanete ortak olmaktır. Çanakkale savaşı bitmemiştir, haçlı artıklarının torunlarının planları bitmemiştir. Beka mücadelesinde, vatanın, milletin yanında olmak bizim esas görevimizdir. Ezanı ıslıklayanlarla mı bir olacağız? Şu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli diyerek istiklal Marşı’nı yürekten okuyanlarla mı olacağız? Kürdistan hayalleri kuranlarla mı olacağız? FETÖ elebaşı papazı ülkesinde tutanlarla, PKK’ya silah yardımı yapanlarla beraber mi hareket edeceğiz? Çanakkale ruhunu yaşamaya devam edeceğiz. Ecdadımızın hatıralarını gelecek nesillere taşımaya devam edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

 

YÖNTER, “BİR EMİRDAĞLI OLARAK BURADA OLMAKTAN İFTİHAR EDİYORUM”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter,  “Allah aziz şehitlerimizi rahmeti ile mükâfatlandırsın.  Bugün Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümüdür. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü bir yer Çanakkale. 250 bini aşkın vatan evladının sere serpe uzandığı yerin adı Çanakkale. Ve bir milletin kahramanlık unvanını aldığı yerin adı Çanakkale. Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde bütün şehitlerimizi hürmetle yad ediyorum.  Aziz hatıraları önünde eğiliyorum.  Allah şehitlerimizin ruhun şad etsin. Şehitlerimiz en yüksek makamdalar. Emirdağ Belediye Başkanımız Uğur Serdar Kargın’ı da tebrik ediyorum böyle bir etkinliğe imza attığı için. Başkanımızın kendisine kefiliz İnşallah 31 Mart'ta üç hilal Emirdağ Belediyesi'nde bir kez daha dalgalanacak. Bir kez daha Uğur Serdar Kargın inanıyorum ki Belediye Başkanı olarak seçilecektir” dedi. Konuşmaların ardından şehit yakınlarına ve gazilerimize kuran ve bayrak hediye edildi. Program sonunda 30 otobüsle yaklaşık 1500 Emirdağlı vatandaş Çanakkale’ye uğurlandı.

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:Emirdağ, Belediye, Başkanı, Uğur, Serdar, Kargın, tarafından, düzenlenen, “57, A,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Belediyeler Haberleri
İscehisar’da kanalizasyon hattı çalışmaları başladı
Mezbahane Dinar’a hayırlı olsun
Dazkırı'da kesin hasar tespit sonuçları askıya çıktı

Dazkırı'da kesin hasar tespit sonuçları askıya çıktı
Geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyoruz
11 milyon fidan toprakla buluşacak
Başkan Şahin’den kardeşine hayırlı olsun ziyareti
Çay’da spor salonuna yoğun ilgi
Diğer Başlıklar

Kumaştan hayaller projesinin protokolü imzalandı
Kültür ve Sanat Doyacağız
Şuhut’ta 2.5 ton aşure dağıtıldı
Teknoloji farkındalık seminerine ilgi yoğundu
İscehisar’da kanalizasyon hattı çalışmaları başladı
Mezbahane Dinar’a hayırlı olsun
Dazkırı'da kesin hasar tespit sonuçları askıya çıktı
Protokol’den Ankara çıkarması
“Avukatlık mesleğine giriş sınavla olmalı”
"Saraya gelince ödenek var, vatandaşa gelince yok"
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
10°°C - 24°°C
Salı
13°°C - 27°°C
Çarşamba
16°°C - 29°°C
Perşembe
15°°C - 28°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:0806:3313:0016:2819:1520:32

16 Eylül 2019 Pazartesi
Tarihte Bugün
1959 - Ebu'l-Faruk Süleyman Hilmi SİLİSTREVİ(k.s.)hazretlerinin irtihali
Günün Sözü
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa?
(Ömer Hayyam)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(106 Online) 0,06ms